Miejsce wesela

 

Witam Cię serdecznie,

 

Znalezienie odpowiedniego lokalu na przyjecie weselne wymaga pewnego wysiłku  i wprawy, postaram się więc pomoc Ci w dokonaniu właściwego wyboru.

 

 

Zanim zaczniesz poszukiwać miejsce, w którym ma odbyć się wesele, musisz dokładnie zaplanować listę gości.

Musi ono pomieścić ich wszystkich. Innej sali będziesz potrzebować żeby przygotować skromne wesele na kilkadziesiąt osób.

Weź także pod  uwagę, jak duży ma być parkiet taneczny, czy znajduje  się  scena dla zespołu  muzycznego, ewentualnie pokoje hotelowe dla gości z odległych  miejsc.

 

Zazwyczaj w takim lokalu właściciel zapewnia catering, oczywiście  powinnaś  mieć wpływ na to jakie będzie menu oraz alkohol i jakiego gatunku.

W Internecie oraz w lokalnej prasie są ogłoszenia domów weselnych. Warto się  z nimi zapoznać a potem porozmawiać z właścicielem osobiście a także obejrzeć dany lokal.

 

Teraz kwestia terminu, poszukiwanie warto rozpocząć odpowiednio wcześniej, będzie to łatwiejsze. Terminy w  miesiące zimowe są znacznie mniej oblegane, na taki termin możesz wynegocjować korzystną cenę dla siebie.

Rezerwacja terminu  następuje po podpisaniu umowy, zwróć uwagę na umowę, przeczytaj ją dokładne w domu, pamiętaj że ewentualne uszkodzenia sprzętów spowodowane przez gości Ty będziesz musiała pokryć.

 

Istotną kwestia są względy estetyczne, po prostu czy sala Ci się  podoba, bardzo ważne jest aby była funkcjonalna, goście mogli się swobodnie przemieszczać. Czasem tak bywa, że jeśli ktoś chce wstać z za stołu i wyjść, to inne osoby także muszą wstać aby ją przepuścić, bardzo to niewygodne i krepujące.

 

Stoły z krzesłami powinny się znajdować między sobą w odpowiedniej  odległości dając swobodę gościom, kelnerom kamerzyście i fotografowi. Także należy zadbać o oddzielny stolik dla dzieci.

Możesz zadbać o tak zwane winietki czyli karteczki na stołach z imionami i nazwiskami gości sugerujących ich miejsce przy stole

Masz przed sobą trudne zadanie rozmieścić gości przy stołach tak aby nie usadzić nielubiących się osób obok siebie. Istotne jest, aby w opracowywaniu schematu usadzania gości zaangażowani byli oboje narzeczeni, a nawet rodzice czy świadkowie. Najczęściej jest to zajęcie czasochłonne, ale rezultat potrafi usatysfakcjonować wszystkich obecnych na przyjęciu.

 

W upalne dni niezbędna staje się klimatyzacja, parkiet taneczny nie powinien  być śliski spowodowany wilgocią.

 

Stół wiejski to ciekawy dodatek, goście mogą kosztować wyroby domowe.

 

Zapytaj właściciela jakie jest oświetlenie, niektórzy oszczędzają  na  energii elektrycznej. Trudno jest się wtedy poruszać w  sali spowitej ciemnościami. Fotograf i filmowiec także potrzebują światła.

 

Zwróć uwagę na otoczenia sali, ogród, park, alejki w  których goście mogą nieco ochłonąć i porozmawiać miedzy sobą oraz na parking czy jest wystarczająco dużo miejsca aby samochody nie były zastawione.

Dekoracja, większość  domów  weselnych ma już gotową dekoracje stosowną do tego typu okoliczności, jednak możesz wynająć firmę dekorującą aby zrobiła to  wedle Twoich wskazówek.

 

Ważna kwestia to alkohol, w niektórych domach weselnych znajduje się bar w którym goście mogą do woli zamawiać trunki, oczywiście Ty będziesz musiała za  to zapłacić.

 

Jeśli się decydujesz na urządzenie wesela w remizie możesz się liczyć z niższymi kosztami. Niektóre z nich są specjalnie zaadaptowane do tego typu przyjęć. W tym wypadku możesz wynająć firmę cateringową która zatroszczy się o menu lub też zrobić to sama wraz z rodziną.

 

Dekoracja także jest zamontowana, oczywiście możesz ją zmienić z pomocą rodziny lub wynająć firmę która się w tym specjalizuje.

 

pozdrawiam serdecznie

 

Paweł Kamiński

www.fotoifilm-lublin.pl

www.facebook.com/fotoifilm

 
 
 
Autor tekstu

Paweł Kamiński

Wojciech Chudzik

Zdjęcia: pinterest